سوالات متداول

سایزینگ کمپرسور به عوامل متعددی بستگی دارد. ظرفیت هوا و فشار کاری مورد نیاز، ارتفاع از سطح دریای محل جغرافیایی نصب کمپرسور، دمای محیط، رطوبت هوا برای نصب می توانند در سایزینگ کمپرسور مورد نیاز کارخانجات، مد نظر قرار گیرند. به عنوان مثال دبی هوای یک کمپرسور با توان 75 کیلووات در منطقه تهران با تبریز یا یاسوج متفاوت است، چرا که فشار بارومتریک هوا در این 3 منطقه با یکدیگر تفاوت داشته و هوای خروجی کمپرسور نیز متغیر خواهد بود. شما میتوانید از کارشناسان شرکت هوایار مشاوره سایزینگ کمپرسور را دریافت نمایید.

مخزن ذخیره هوای فشرده می بایست متناسب با میزان دبی کمپرسور و میزان مصرف هوای فشرده در سایت مشتری سایز شود. با توجه به وظایف مهم مخزن هوا در مسیر انتقال هوای فشرده (کاهش نوسانات فشار و جداسازی بخشی از آب کندانس) و انتخاب نادرست ظرفیت مخزن می تواند عملکرد کل سیستم هوای فشرده را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال اگر مخزن بیش از اندازه بزرگ باشد، کمپرسور باید مدت زمان بیشتری در حالت لود باشد تا بتواند آن را پر نموده و به فشار مد نظر برساند، از طرفی هم اگر بیش از زمان تعریف شده در حالت بی باری (آنلود) باقی بماند، به فاز stand by  رفته و کمپرسور خاموش می شود و این امر در طولانی مدت می تواند با افزایش مصرف انرژی الکتریکی حین راه اندازی به سیستم کمپرسور و موتور الکتریکی آن آسیب بزند.

تنوع قیمت کمپرسور در بازار به عوامل متعددی وابسته است. طراحی و مهندسی، تکنولوژی های خاص استفاده شده در تجهیز،حسن شهرت و برند سازنده کمپرسور، برند و کیفیت قطعات کمپرسور (بلوکه هواساز،موتور الکتریکی،….)، خدمات پس از فروش و گارانتی محصول و ….. در قیمت یک کمپرسور تاثیرگذار هستند، لذا تنوع قیمت شرکتهای مختلف از همین موارد ناشی می شود.

از آنجائیکه شرکتها و کارخانجات، نفرات فنی حائز صلاحیت برای نصب کمپرسورها را در اختیار دارند و همچنین اشراف به وضعیت فضای کمپرسورخانه، طرح های توسعه آتی، الزامات فنی صنعت خود و زمان بهره برداری از تجهیزات، پیشنهاد می شود روند و کیفیت نصب دراختیار مشتریان باشد. در شرکت هوایار مشاوره های لازم به مشتریانی که تمایل به برون سپاری نصب کمپرسور داشته باشند ارائه خواهد شد تا با خیالی آسوده، نصب نهایی شود.

کمپرسورخانه (compressor room) مکانی است که مهمترین تجهیزات هوای فشرده سیستم شما در آن قرار میگیرد و لذا باید به منظور اطمینان از عملکرد بین تجهیزات، شرایط مناسبی برای بهره برداری وجود داشته باشد. دمای مناسب، تهویه مطلوب، فونداسیون متناسب با لودهای استاتیکی و دینامیکی کمپرسور، فضای کافی در اطراف کمپرسور جهت دسترسی سریع برای خدمات، کاهش سروصدا(noise)، محیط عاری از آلودگی و گرد و غبار باید مدنظر قرار بگیرند. از همین رو، مشتریان پس از خرید تجهیزات از هوایار، راهنمایی های لازم برای آماده سازی کمپرسورخانه را دریافت می نمایند.

معیار طلایی که میتوانید برای ارزیابی یک برند و تصمیم گیری برای خرید داشته باشید این است که بدانید مشتریان و خریداران قبلی چه تجربه ای از خرید از هوایار داشته اند. شرکت هوایار به عنوان شرکتی دانش بنیان، یکی از بزرگ‌ترین و برترین تولید کننده‌ها و تأمین کننـده‌های تجهیـزات هوای فشرده مطابق با تکنولوژی روز دنیا در ایران است و تجربه ارائه محصول و جذب بیش از 4000 شرکت در صنایع مختلف کشور و بهره مندی از کارکنان خبره و متخصص را دارد.همچنین بر مبنای ارزیابی واحد ارتباط با مشتریان:

87% از مشتریان، هوایار را یک شرکت تجاری قابل اعتماد می دانند.

85% از مشتریان، تمایل به خرید مجدد از محصولات هوایار دارند.

 ایرندهای گیربکسی (Gear-Driven) مزیت های متعددی در مقایسه با سایر مدلهای ایرند نظیر تسمه ای (Belt-Driven) یا مستقیم (Direct-Driven) بدون گیربکس ایجاد می کنند.

الف. ارتقاء کارایی (Increased Efficiency)

با انتخاب نسبت دنده مناسب این نوع ایرندها اتلاف انرژی را کاهش داده و منجر به کاهش هزینه های عملیاتی کمپرسور در چرخه عمر خود می شود.

ب. بهبود قابلیت اعتماد (Enhanced Reliability)

ایرندهای گیربکسی برای استحکام و بادوام بودن طراحی شده اند. استفاده از مکانیزم Gear-Driven انتقال قدرت قابل اعتمادی را بین موتور و ایرند ایجاد می کند و به دلیل دقت بالای ساخت قطعات چرخ دنده ایرند همواره عملکرد روان و پایداری دارد. بنابراین، این نوع از ایرندها به دلیل تکنولوژی بالای ساخت و کیفیت، لغزش و استهلاک کمتری در کمپرسور ایجاد نموده و عمر کاری بالایی را برای کمپرسور تضمین می نماید.

ج. افزایش ظرفیت هوادهی (Increased Airlow Capacity)

با توجه به اینکه نیروی محرک کمپرسورها که معمولا الکترو موتورها می باشند سرعت چرخشی محدودی دارند، چرخ دنده های ایرند این امکان را ایجاد می کند که دیگر محدودیت دور موتور باعث کاهش راندمان ایرند نشود و با انتخاب نسبت دنده مناسب کمپرسور در بهترین نقطه کاری خود بهره برداری شود.(لازم به ذکر است تجهیزات دیگری نیز برای کنترل دور وجود دارد مثل اینورتر که هزینه زیادی بر مشتریان تحمیل می کند)

استفاده از اینورتر در کمپرسورها نسبت به گذشته رایج تر شده است و عمده دلیل آن روند رو به افزایش هزینه های انرژی در صنایع است.

مزایای اینورتر:

  • راه اندازی نرم: موتور توسط اینورتر منجر به کاهش تنش مکانیکی موتور می شود،چراکه راه اندازی به صورت direct-online و یا ستاره مثلث در لحظه جریان هجومی به موتور وارد می کند که در طول زمان به موتور آسیب وارد می نماید.همچنین با راه اندازی نرم، می توان محدودیت های ناشی از توان شبکه بالادست برق را رفع نمود.
  • کارایی انرژِی در طول بهره برداری: اینورتر با تنظیم فرکانس جریان، سرعت موتور را کنترل می نماید. بدین صورت که با ایجاد تناسب بین تقاضای واقعی هوای فشرده در خط مصرف و سرعت دور موتور، به شکل قابل ملاحظه ای مصرف انرژی را کاهش می دهد. در کمپرسورهای با اینورتر امکان بهره برداری در سرعت های پایین در هنگام افت مصرف وجود دارد که در مقایسه با کمپرسورهای با دور ثابت موتور، بسیار مقرون به صرفه تر از لحاظ اقتصادی خواهد بود.

با این حال هزینه اولیه اینورتر در خرید باید لحاظ شود و کارخانجاتی که با محدودیت توان شبکه روبه رو نیستند و یا کمپرسورهای با کیلووات های پایین استفاده می کنند، میتوانند از خرید اینورتر صرف نظر نمایند.

  1. کمپرسورهای تولیدی شرکت هوایار بر طبق دستورالعمل های مشخصی در کارخانه و قبل از بسته بندی به طور کامل در مرحله تست از نظر عملکردی ارزیابی می شوند.
  2. در فرآیند تست کمپرسورها مواردی نظیر هوادهی کمپرسور، میزان جریان راه اندازی،جریان فن،درجه حرارت روغن، تست نشتی، Noise Level Vibration& مورد ارزیابی دقیق قرار میگیرد.
  3. پس از تایید شاخص ها توسط واحد کنترل کیفیت، مجوزهای لازم جهت بسته بندی و ارسال تجهیز صادر میشود.

کلیه مشتریان و خریداران کمپرسور از شرکت هوایار می توانند از تجهیزات درحال ساخت خود در مرحله تولید وتست،بازدید و با کسب آگاهی از اقدامات درحال انجام از کیفیت تولید کمپرسورها اطمینان حاصل نمایند.به همین منظور کافیست با کارشناس فروش خود در هوایار ارتباط گرفته تا هماهنگی حضور مشتریان در کارخانه را انجام دهند.

  فرآیندهای تست محصولات مشتریان در کارخانه به گونه ای است که مشتریان می توانند قبل از تایید واحد کنترل کیفیت و ارسال تجهیز برای مشتری،از کمپرسور درحال تست با روند عملکردی و پارامترهای اصلی آن بازدید نمایند.در این شرایط کمپرسور پس از تایید مشتری،توسط واحد کنترل کیفیت تایید خواهد شد.

امروزه هزینه خرید تجهیزات هوای فشرده به حدی است که اکثر شرکتها تلاش میکنند تا کمپرسورهای باکیفیت تهیه نمایند.کیفیت کمپرسور علاوه بر طراحی آنها تا حد زیادی وابسته به قطعات(کمپرسورها) بکار رفته در آن است. قطعات کمپرسورهای هوایار طی پروسه ای مدون حاصل کمیته های کیفیت، پژوهش و نوآوری، محصول و تدارکات تامین میشوند و عملکرد قطعات همواره توسط واحدهای خدمات پس از فروش و ارتباط با مشتریان رصد شده و بازخوردهای لازم منعکس می شود واز همین رو همواره برترین برندهای قطعات با کیفیت مناسب در کمپرسورهای هوایار استفاده می شود. براساس بازخورد مشتریان، 84% از مشتریان رضایت بسیار زیادی از قطعات کمپرسورهای شرکت هوایار دارند.

پشتیبانی از مشتریان هوایار قبل از راه اندازی تجهیزات آغاز میشود. مشاوره درخصوص شرایط محیطی،فضای کمپرسورخانه،تهویه، کانال کشی، لوله کشی و الزامات برقی و چگونگی نصب کمپرسور توسط تیم خدمات پس از فروش هوایار،به مشتریان ارائه میشود تا نگرانی ها را کاهش دهد.
آموزش هنگام راه اندازی،آموزش بهره برداری از کمپرسور در کارخانه هوایار و ارائه خدمات تامین و تعمیرات تجهیزات هم جزء خدماتی هستند که به مشتریان ارائه می شود و اطمینان خاطر کافی به صنعتگران و مشتریان بابت بهره برداری پایدار از کمپرسورها را می دهد.

هوایار به منظور خدمات رسانی سریعتر و بهتر مشتریان، دفاتر متعدد نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور تاسیس نموده است. اطلاعات این نمایندگان را می توانید از اینجا مشاهده فرمایید.

  زمان تحویل کمپرسور به عواملی همچون زمان، تامین قطعات، تولید، تست، آماده سازی و بسته بندی کمپرسور بستگی دارد.علاوه بر اینها، حجم سفارشات و زمان انتظار برای تولید هم در زمانهای خاص باید در نظر گرفته شوند. تحویل به موقع و همزمان،رعایت استانداردهای کیفی و عملکرد تجهیز برای تولید محصول با کیفیت در دستور کار هوایار قرار دارد.

فاصله مناسب بین تولید تا خط مصرف هوا زمانی بهینه است که میزان هوا (فلو) و فشار عملکردی تولید شده در کمپرسورخانه با همان کیفیت به خط مصرف برسد و در صورتیکه هوای رسیده به مصرف افت فشار داشته باشد و ریسک عملکردی به همراه بیاورد، باید فاصله مجددا بررسی شود. ضمنا طراحی خطوط لوله(پایپینگ) و انتخاب مناسب تجهیزاتی نظیر شیرها،انشعابات و خم ها هم بسیار در این خصوص حائز اهمیت هستند.

    منظور از کمپرسور استندبای، همان(spare) کمپرسوری است که در کنار کمپرسور اصلی خریداری می شودو مزیتهای ذیل را به دنبال دارد.

  • فشار کاری یا همان زیر بار رفتن (حالت load) کمپرسور اصلی را کم میکند و استهلاک را کاهش می دهد.با سکوئنس کردن زمانی،بهره وری بیشتری برای تولید به ارمغان می آورد.
  • در شرایط افزایش مصرف، کمپرسور استندبای به مدار آمده و افت فشار را جبران میکند.
  • در مواقع ضروری تعمیرات، وجود کمپرسور استندبای از توقف خط جلوگیری می نماید.
  • هنگام طرحهای توسعه ای می تواند هوای فشرده مورد نیاز را پوشش داده و هزینه های تولید را پایین بیاورد.

هوایار در حال حاضر به بیش از 4000 شرکت از صنایع مختلف، محصولات خود را ارائه کرده است. صنایعی نظیر نفت و گاز و پتروشیمی، فولاد، نیروگاه و برق، سیمان، دارویی، غذایی، کاشی و سرامیک، نساجی، خودرو و قطعات خودرو، آرایشی بهداشتی و ….. بخشی از این صنایع هستند. شما می توانید در صورت نیاز به لیستی از مشتریان صنعتی خاص، با کارشناسان فروش هوایار از طریق شماره 02188202424 ارتباط بگیرید.

هوایار شرکتی دانش بنیان است که این عنوان صرفا به شرکتهایی اعطا می شود که تسلط علمی و دانش فنی آنها در مورد محصولات توسط کار گروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتها در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور احراز  می شود. همچنین این شرکت کلیه استانداردها و مجوزهای تولیدوکیفیت مراجع داخلی نظیر وزارت صمت، اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و… را نیز دارا است.سابقه همکاری با برندهای معتبر خارجی نیز مهر تاییدی است بر پتانسیل و ظرفیتهای هوایار که توسط برندهای اصیل بین المللی تایید شده اند.

همکاران فروش از طریق راههای ارتباطی ذیل درخواست های خرید را دریافت و مشاوره های فنی لازم را ارئه می نمایند:

1.ثبت درخواست از طریق لینک درخواست کالا در صفحه اصلی وب سایت هوایار

2.ارسال نامه و درخواست به ایمیل info@havayar.com

3.ارسال درخواست به شماره تماس 09219564392 (واتس آپ و ایتا)

درصورت تایید پیش فاکتور و یا قرارداد خرید توسط مشتریان و واریز پیش پرداخت قرارداد، سفارش توسط واحدهای فروش به صورت سیستماتیک ثبت و روند تولید تجهیزات به اطلاع خریدار رسانده میشود.

پس از تسویه قرارداد و طبق هماهنگی با مشتریان، هماهنگی خودرو، جرثقیل، بارگیری و ارسال تجهیزات در هوایار بدون هزینه انجام می شود و تجهیزات به آدرس مدنظر کارفرما ارسال خواهد شد. تجهیزات ارسال شده بیمه هستند و صرفا هزینه انتقال توسط مشتریان پرداخت می شود.

پس از ثبت سفارش خرید کمپرسور، دستورالعمل الزامات نصب کمپرسور در اختیار مشتریان قرار می گیردکه تا زمان تحویل کمپرسور، محیط کمپرسورخانه را آماده نمایند. پس از تحویل کمپرسور و نصب کمپرسور و تجهیزات جانبی، کافی است آمادگی خود را برای راه اندازی تجهیزات به واحد خدمات پس از فروش هوایار اطلاع دهید تا همکاران پس از بررسی شرایط محیطی محل نصب، کارشناسان را برای راه اندازی تجهیزات اعزام نمایند.