کمپرسور اسکرو روغنی

کاتالوگ کمپرسور اسکرو روغنی

در کاتالوگ کمپرسور اسکرو روغنی به بررسی انواع کمپرسور اسکرو روغنی، ویژگی های کمپرسورهای اسکرو روغنی هوایار، مزایای کمپرسور های VSD و … می پردازیم.

کاتالوگ

دیتاشیت

کمپرسور چیست؟

یک دستگاه مکانیکی است که فشار گاز (هر سیال تراکم پذیر) را با کاخش حجم افزایش می‌دهد. کمپرسور هوا هم یک نوع کمپرسور گاز است چون هوا مخلوطی از چندین گاز خاص است که تراکم پذیر است.
کمپرسورها در بسیاری از صنایع مثل: نفت، گاز و پتروشیمی، نظامی، نیروگاهی، معادن، فولاد، سیمان، شیشه، بیمارستانی، غذایی، شیمیائی، ساختمانی، پلاستیکی و سایر کارخانجات بزرگ و کوچک کاربرد دارند. بیشتر از این دستگاه برای فشرده سازی هوا استفاده می­شود.
کمپرسور اسکرو مدل Oil Injected از جمله کمپرسورهایی هستند که در حال جزو پر مصرف‌ترین و رایج‌ترین کمپرسورها در صنعت هوای فشرده می‌باشد که در بلوک دیاگرام دسته بندی کمپرسورها جزو کمپرسورهای جابه جایی مثبت مدل دو چرخنده هستند.
ماهیت عملکرد این مدل کمپرسورها بر اثر جابه جایی هوا می‌باشد که طی چهار مرحله عمل فشرده سازی هوای فشرده را انجام می‌دهد. در این مدل کمپرسورها سیال روغن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و به طور کامل در بیشتر مسیر فشرده سازی هوا در گردش می‌باشد و مستقیماً وارد محیط اسکروها یا بلوکه هواساز می‌شود. از این رو این مدل کمپرسورها را مدل Oil Injected می‌نامند.

انواع کمپرسور اسکرو روغنی (Screw Compressor – Oil Injected)

  • کوپل مستقیم
  • کوپل تسمه‌ای
  • دور ثابت
  • دور متغییر (VSD)

کوپل مستقیم

در کمپرسورهای کوپل مستقیم واحد هواساز و الکترو موتور در یک راستا و روبروی یکدیگر نصب می گردند و با دور یکسان که دور نابی یا اسمی الکترو موتور می باشد، می چرخند. در این نوع اتصال گشتاور به صورت مستقیم وارد می گردد. در نتیجه نیروی جانبی به شفت ها وارد نمی شود و چرخش خالص ایجاد خواهد شد.

کوپل تسمه‌ای

در کمپرسورهای کوپل تسمه ای، انتقال قدرت از الکتروموتور به واحد هواساز از طریق تسمه پولی صورت می پذیرد. در این روش یک پولی سمت موتور وصل شده و پولی دیگر به ایرند متصل می گردد. پولی ها دارای شیار می باشند و تسمه با نشستن بر روی این شیار عمل چرخش را انجام می دهد. در این نوع اتصال گشتاوری که از سمت موتور به ایرند برای چرخش وارد می شود حاصل از نیروی تسمه است. بنابراین اعمال نیروی عرضی توسط تسمه به شفت عامل چرخش خواهد بود. در این کمپرسور با تغییر سایز پولی های نصب شده روی واحد هواساز و الکتروموتور می توان دور واحد هواساز را تغییر داد که در نتیجه منجر به تغییر میزان هوادهی یا دبی کمپرسور اسکرو می گردد.

دور ثابت

در این مدل کمپرسورها به دلیل ثابت بودن دور ایرند، جریان خروجی ثابت می باشد و برای سیستم هایی که نیاز به جریان هوای فشرده دائمی می باشد مناسب است.

دور متغییر

در مدل های کمپرسورهای VSD بسته به میزان مصرف هوای فشرده در سیستم، دور ایرند کم یا زیاد می شود که این قابلیت باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی در سیستم می شود.

جهت آشنایی با کمپرسورهای اسکرو روغنی (Oil Injected) هوایار می‌توانید کاتالوگ این محصول را مطالعه و یا با همکاران ما در واحد فروش کمپرسورهای صنعتی با شماره تماس 41976-021 در ارتباط باشید.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب
تعداد امتیازات: 2 ، میانگین امتیازها: 5,00
Loading...