ریفورمینگ با بخار آب

تولید هیدروژن به دو روش زیر متداول است:

1.ریفورمینگ با بخار آب

2.الکترولیز

 

 

 

 

 

 

 

 

ریفورمینگ با بخار آب​

تولید هیدروژن به دو روش زیر متداول است:

1.ریفورمینگ با بخار آب

2.الکترولیز

تولید هیدروژن به دو روش زیر متداول است:

  1. ریفورمینگ با بخار آب
  2. الکترولیز

گروه صنعتی هوایار قادر به مهندسی، تأمین، نصب، راه‌اندازی و نگهداری پکیج‌های تولید هیدروژن به روش ریفورمینگ با بخار آب می باشد.

نیاز به هیدروژن، به عنوان یکی از عناصر اصلی مورد استفاده در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی روز به روز افزایش می‌یابد. امروزه هوایار یکی از پیشگامان تأمین و تولید سیستم‌های ریفورمر در ایران به شمار می‌رود. اساس عملکرد سیستم های ریفورمر تولیدی هیدروژن که در صنایع بزرگ از همیت بالایی برخوردارند، استحصال این گاز صنعتی از سوخت های هیدروکربنی است. این فرایند در دمای بالا در حدود 800 درجه‌ی سانتی‌گراد به‌ وسیله‌ی یک کاتالیزور رخ می‌دهد. در این فرآیند هیدروکربن هایی نظیر متان، اتان و …. در واکنش با بخار آب تولید هیدروژن می کنند. از سوی دیگر کربن منوکسید تولیدی با بخار آب موجود واکنش داده (واکنش انتقال گاز-آب) تا کربن دی اکسید و هیدروژن خالص تولید شوند. نهایتا محصولات خروجی این ریفورمرها که مخلوط هیدروژن، کربن دی اکسید، بخار آب و هیدروکربن های واکنش نداده هستند توسط روش جداسازی غشایی یا سایر روش های جداسازی تفکیک می شوند تا بتوان به هیدروژن با خلوص بالا دست یافت. دمای بالای مورد نیاز، شرایط فراوری ویژه و در نهایت ضرورت بازیافت گرمای هدر رفته، طراحی این تجهیزات را بسیار پیچیده کرده است. از این رو، شمار اندکی از شرکت‌ها قادر به طراحی این تجهیزات هستند. این تجهیزات در واحدهای آمونیاک، متانول، پالایشگاه‌ها و برخی دیگر از واحدهای صنعتی قابل بهره‌برداری است. ظرفیت تولید واحدهای ریفرمر هیدروژن این گروه صنعتی از 100 nm3/h تا 200,000 Nm3/h  متغیر است. همچنین این واحدها قابلیت تامین هیدروژن تا فشار 300 bar  را دارا می باشند.

ریفورمینگ با بخار آب

سوالات متداول

مهمترین روش تولید هیدروژن در صنایع استحصال آن از هیدروکربن ها می باشد.

دمای بالای مورد نیاز و شرایط خاص فرآیندی و در نهایت لزوم بازیابی حرارت اتلافی، طراحی ریفورمینگ با بخار آب را بسیار پیچیده می کند.

مقالات مرتبط

پکیج الکترولیز آب
فهرست فهرست پکیج الکترولیز آب هوایار، گازهای هیدروژن و اکسیژن را از طریق فرآیند تجزیه...
پکیج ریکاوری و تصفیه هیدروژن
فهرست فهرست پکیج ریکاوری و تصفیه هیدروژن (Hydrogen Recovery and Purification Package) هوایار با فرایند...
کربن فعال چیست؟
فهرست فهرست کربن‌ فعال دسته‌ای از کربن‌ھا است که تحت فرآيند خاصی توليد می‌گردند، حجم...

واحد فروش

خدمات پس از فروش

دیتاشیت

کاتالوگ