خلوص-99.99-درصد-هوایار

خلوص 99.99 درصد – آیا واقعاً به آن نیاز دارم؟

برای شرکت‌های تولید کننده ژنراتورهای نیتروژن (نیتروژن سازها) رایج است که این ایده را مطرح کنند که خلوص 99.99 درصد نیتروژن خالص، سطح خلوص مورد نیاز برای همه کاربرد هاست. از یک سو، این قابل درک است. تقریباً هر کاربردی (به استثنای چند مورد) با 99.99٪ کار می‌کند، زیرا تضمین می‌کند که ناخالصی‌های بسیار کمی در N2 تولید شده وجود دارد. با این حال، آنچه در این مورد تأیید نمی‌شود این است که خلوص نیتروژن مورد نیاز بر اساس الزامات کاربری ها باید تا این حد منحصر به فرد است چرا که هر چه نیتروژن خالص‌تر مورد نیاز باشد، هزینه بالاتر است.

این سوال پیش می‌آید: اگر برنامه شما به نیتروژن خالص 99.99٪ نیاز ندارد، پس چرا برای آن هزینه می‌کنید؟

بیایید این را در نظر بگیریم. تفاوت هزینه بین تولید 99.9%، 99.99% و 99.999% نیتروژن خالص می‌تواند ده‌ها (حتی صدها) هزار دلار باشد. هرچه نیتروژن خالص‌تر باشد، تجهیزات مورد نیاز برای تولید آن بزرگ‌تر است – که هزینه‌ها را افزایش می‌دهد. چرا؟ ساده است. جریان کمپرسور همیشه بسیار بیشتر از مقدار نیتروژن تولید شده است و برای تولید نیتروژن خالص‌تر به جریان بیشتری نیاز دارید. بنابراین، یک کمپرسور بزرگ‌تر برای تولید نیتروژن خالص مورد نیاز است. و با توجه به اینکه تمام تجهیزات سیستم (از جمله خشک کن‌ها، درین ها و مخازن هوا) باید برای یک برنامه خاص اندازه مناسبی داشته باشند، هزینه‌های سیستم شما به شدت افزایش می‌یابد.

برای مثال، فرض کنید برنامه‌ای دارید که به 99 درصد نیتروژن نیاز دارد. برای تولید 280 cfm نیتروژن در آن سطح خلوص، به کمپرسوری نیاز دارید که بتواند 741 cfm را در 100 Psi تولید کند. با این حال، برنامه‌ای که به 99.9 درصد نیتروژن نیاز دارد، به کمپرسوری نیاز دارد که بتواند 1360 cfm را در 100 Psi تولید کند!

برش لیزری نمونه‌ای عالی از کاربردهایی است که می‌تواند به سطوح خلوص N2 متفاوتی نیاز داشته باشد – نه فقط “استاندارد” 99.99%. بسته به این که چه فلزی را می‌برید و چه کاری با محصول انجام می‌شود (آیا محصول نهایی است؟ آیا بعد از برش رنگ می‌شود یا پودر می‌شود؟)، سطح خلوص نیتروژن مورد نیاز می‌تواند از 95٪ تا 99.9٪ متغیر باشد.

آیا از خلوص نیتروژن دقیق مورد نیاز خود اطلاع دارید؟ کارشناسان تولید نیتروژن ما آماده هستند تا به شما در تعیین سطح خلوص مورد نیاز برنامه شما کمک کنند. با ما تماس بگیرید!

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (هنوز امتیازی داده نشده است)
Loading...