کمپرسور هوا

در واقع کمپرسور هوا یک دستگاه مکانیکی است که هوا را متراکم کرده و با تغییر فشار و دما آن را به بیرون منتقل می‌کند. به عبارتی نیروی محرکه کمپرسور، هوا را از فضای اطراف مکش کرده و در قسمتی به نام محفظه تراکم، هوا را فشرده کرده و ضمن تغییر دما هوای متراکم را به بیرون می‌دهد. کمپرسورها امروز در انواع مختلف دیده می‌شوند؛ از یک یخچال خانگی تا ساکشن دندانپزشکی برای کارکرد بهتر نیاز به کمپرسور هوا دارند.

 

کمپرسور انواع مختلفی دارد؛ اما از لحاظ عملکردی کمپرسورها به دو نوع دینامیکی و جابه‌جایی مثبت تقسیم می‌شوند که این نوع کمپرسور یکی از انواع کمپرسور جابه‌جایی مثبت است. اگر بخواهیم به نمونه‌ای عینی برای کمپرسور جابه‌جایی مثبت اشاره کنیم، می‌توانیم به تلمبه‌های باد اشاره کنیم که هوا توسط پیستون ابتدا مکش شده و سپس با فشار روبه پایین پیستون هوای محصورشده، متراکم می‌شود.

کمپرسور اسکرو

کلمه اسکرو (screw) در زبان فارسی به معنای پیچیدن، تاب دادن یا پیچاندن است و استفاده از این کلمه بعد از واژه کمپرسور اشاره به نوع چرخ‌دنده‌هایی دارد که کار تراکم هوا را انجام می‌دهند.

کمپرسور رفت و برگشتی

کمپرسور رفت و برگشتی

کمپرسور رفت و برگشتی (Reciprocating Compressor) یکی از پرکاربرد ترین و مفید ترین کمپرسور در بین کمپرسورهای دیگر است که در مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاهها، فرآیندهای مرتبط با گازهای طبیعی هستند.

کمپرسور سانتریفیوژ

مسئله افزایش فشار در فرآیندهای مختلف صنعتی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. کمپرسور‌ سانتریفیوژ یا گریز از مرکز (Centrifugal Compressor) از نوع کمپرسورهای دینامیکی می‌باشد.

ارتباط با ما

هوایار به منظور دفاع از حقوق مشتریان و جهت پاسخگویی به خواسته ها و نیازهای آن ها اقدام به راه اندازی واحد ارتباط با مشتریان نموده است.