کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free Screw Compressor)

کمپرسور اسکرو بدون روغن | کمپرسور باد | کمپرسور هوا | کمپرسور اویل فری

کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free Screw Compressor) یا اویل فری معمولا برای کاربردهای حساس استفاده می شوند. در واقع وقتی کیفیت هوا برای فرایند تولید و محصول نهایی بسیار با اهمیت باشد. تعداد زیادی شرکت در صنایعی نظیر خودرو، غذایی و نوشیدنی، شیمی، الکترونیک، نفت و گاز، دارویی و نساجی هم اکنون در حال استفاده از کمپرسور اسکرو بدون روغن هوایار هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free Screw Compressor)

کمپرسور اسکرو | کمپرسور باد | کمپرسور هوا | کمپرسور اویل فری
کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free Screw Compressor) یا اویل فری معمولا برای کاربردهای حساس استفاده می شوند. در واقع وقتی کیفیت هوا برای فرایند تولید و محصول نهایی بسیار با اهمیت باشد. تعداد زیادی شرکت در صنایعی نظیر خودرو، غذایی و نوشیدنی، شیمی، الکترونیک، نفت و گاز، دارویی و نساجی هم اکنون در حال استفاده از کمپرسور اسکرو بدون روغن هوایار هستند.

کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free Compressor) یا اویل فری معمولا برای کاربردهای حساس استفاده می شوند. در واقع وقتی کیفیت هوا برای فرایند تولید و محصول نهایی بسیار با اهمیت باشد. تعداد زیادی شرکت در صنایعی نظیر خودرو، غذایی و نوشیدنی، شیمی، الکترونیک، نفت و گاز، دارویی و نساجی هم اکنون در حال استفاده از کمپرسور بدون روغن هوایار هستند.

ما همواره در تلاشیم تا مشتریان هوایار در بالاترین سطح از دیگر رقبای خود قرار گیرند و در این راه بهره‌وری از انرژی همیشه اولویت اصلی طراحی و مهندسی ما بوده است و انگیزه‌ای قوی برای جستجوی راه حل‌های نو و بهتر.
 این تلاش مستمر، منجر به نوآوری‌های‌ فراوانی شده است.
 بخشی از این نوآوری‌ها مربوط به توسعه سیستم‌های کنترل هوشمند و نظارتی تجهیزات هوایار می‌باشد که همواره در تلاش برای بسط و بهینه ‌سازی بهتر فناوری‌های مرتبط به آنها برای دستیابی به بهره‌وری بیشتر از سیستم‌ های هوای فشرده‌ تجهیزات هوایار هستیم که در اختیار مشتریان‌مان قرار داده شده است.
 دستاوردهای هوایار در طول 20 سال گذشته در بسیاری از زمینه‌ها، هم اکنون، به عنوان معیار صنعت هوای فشرده در ایران شناخته می‌شود.

تکنسین ها درحال تعمیر کمپرسور اسکرو بدون روغن
تکنسین ها درحال تعمیر کمپرسور اسکرو بدون روغن

یکی از محصولات تولیدی در هوایار کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free Compressor) می‌باشد؛ این کمپرسور که معمولاً به صورت دو مرحله‌ای ساخته می‌شوند در آنها هیچ نوع تزریق روغن به داخل محفظه فشرده سازی وجود ندارد و هوای فشرده تولید شده کاملاً عاری از روغن است. این کمپرسورها به دلیل تولید هوای کاملاً تمیز و بازه‌های فشاری متنوع استفاده گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند.

کاربرد کمپرسور اسکرو بدون روغن​

هوای فشرده عاری از ذرات روغن در صنایع متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، صنایعی که کیفیت هوا در فرآیند خط تولید و محصول نهایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این صنایع شامل غذایی و آشامیدنی، صنعت داروسازی (ساخت و بسته بندی)، نفت، گاز و پتروشیمی، تولید قطعات نیمه هادی و الکتریکی، بخش پزشکی، اسپری رنگ خودرو، نساجی و تولید پارچه و بسیاری از دیگر بخش‌هاست. در این صنایع حساس، آلودگی حتی با کمترین مقادیر روغن می‌تواند منجر به خرابی خط تولید و کل محصول نهایی گردد.

داروسازی

خلوص هوای فشرده مورد استفاده در صنایع داروسازی اهمیت بسیار زیادی دارد. کمپرسورهای اویل فری (بدون روغن) هوایار قابلیت تأمین هوای فشرده کاملاً عاری از ذرات روغن، خالص و تمیز جهت استفاده در صنایع داروسازی را دارد.

مواد غذایی

کمپرسورهای سری HF (کمپرسور اسکرو بدون روغن) هوایار هوای خالص و تمیز را جهت استفاده در کلیه بخش‌های صنایع غذایی تأمین می‌کنند. هوای فشرده تولید شده می‌تواند در کاربردهایی مانند تخمیر، بسته بندی، هوادهی، پر کردن، پاکسازی و همچنین هوای ابزار دقیق استفاده گردد.

نساجی

هوای فشرده عاری از روغن و آلودگی تولیدی کمپرسور Oil-Free هوایار در انواع کاربردهای نساجی مانند ریسندگی، بافندگی، رنگرزی و … برای تولید محصول عالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

نفت و گاز

شرکت هوایار با توجه به تجربه گسترده‌ای که در زمینه تأمین هوای فشرده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی وپالایشگاهی دارد؛ هوای فشرده تولیدی کمپرسورهای اویل فری را جهت کنترل تجهیزات، ابزار دقیق‌ها و همچنین تأمین هوای بافر استفاده می‌نماید.

خودرو

در صنایع خودرو مخصوصاً در بخش رنگ و تجهیزات کنترلی کمپرسورهای اویل فری هوایار سال‌هاست که هوای تمیز و عاری از هر نوع آلایندگی را برای این بخش‌ها تأمین کرده است.

نیروگاهی

تأمین انرژی توسط نیروگاه‌ها کاملاً به تأمین مداوم هوای فشرده وابسته است. کمپرسورهای اویل قری هوایار منبع قابل اعتمادی از هوای فشرده برای کاربردهایی مانند گوگرزدایی گاز، تأمین هوای اکسیداسیون و … را فراهم می‌کند.

تست کمپرسور اسکرو بدون روغن
کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free Screw Compressor)

کمپرسور اسکرو بدون روغن (اویل فری) هوایار در پیچیده‌ترین شرایط کاری هم به خط تولید و هم به محصول نهایی مشتریان خود فرصت عملکردی ایــده‌آل و همیشگی می‌بخشد. این تجهیز راه‌حلی مناسب و قابل اطمینان برای هر کاربردی در هر مجموعه صنعتی خواهند بود.

ویژگی های کمپرسور اسکرو بدون روغن هوایار

نهایت اطمینان

شرکت هوایار با پشتوانه بیش از بیست سال تلاش و فعالیت متعهدانه در عرصه تولید انواع کمپرسورهای هوا توانسته است پاسخگوی نیاز و اعتماد صنایع داخلی هوای فشرده باشد و در پیچیده­ترین شرایط کاری با تکیه بر آخرین تکنولوژی روز و قایل رقابت با تولید کنندگان مطرح دنیا محصولات خود را عرضه نماید. کمپرسورهای سری HF هوایار قلب تپنده خطوط تولید مجموعه‌های صنعتی است که به کیفیت هوای فشرده و کیفیت محصول نهایی خود می‌اندیشند.

تنظیم راحت و آسان

توسط سیستم مانیتورینگ پیشرفته این کمپرسورها می‌توان تمامی پارامترهای سیستم را مطابق با نیاز کاری تنظیم نمود.

طراحی سیستم بصورت Silence

طراحی سیستم به گونه‌ای است که حداقل صدای مزاحم به بیرون درز می‌کند. جهت کاهش سروصدا در دهانه ورودی و خروجی از صدا خفه‌کن استفاده می‌شود. 

100 درصد هوای خالص

کمپرسورهای سری HF هوایار 100 درصد هوای خالص و تمیز بدون هیچ آلایندگی روغن تحویل شما خواهد داد و این یعنی 0 درصد ریسک در ضرر و زیان‌های ناشی از خواب خط تولید، 0 درصد رسیک در ضربه به اعتبار و شخصیت برند شما. این 0 درصد ریسک تعهد همیشگی هوایار به مشتریان خود است. 

صرفه جویی در انرژی

هر مجموعه صنعتی به امید کارکردی بلند مدت شکل می‌گیرد و هر تغییر کوچک منتج به صرفه جویی انرژی در دراز مدت قدرت رقابتی وسیعی را ایجاد می‌کند و چه مزیتی برتر و بهتر از داشتن کمپرسورهای با مصرف انرژی پایین‌تر اما با قدرت و بهره‌وری بالاتر.

کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری

به دلیل عدم استفاده از روغن در این کمپرسور اسکرو بدون روغن، هزینه تعمیر و نگهداری محصول بسیار پایین است زیرا دستگاه نیاز به بازدید های زیاد و همچنین تعویض و تجدید روغن ندارد.

کاهش هزینه‌های عملیاتی

 • افزایش عمر فیلتر خروجی بدلیل عدم تماس با بخارات روغن
 • کاهش هزینه‌های مصرفی برای روغن بدلیل عدم نیاز به شارژ مداوم مخزن کمپرسور
 • کاهش هزینه‌های مصرف انرژی بر اثر عدم افت فشار فیلتراسیون خروجی کمپرسور

اطمینان از کیفیت هوای خروجی

وجود فیلترهای مخصوص در مقابل خروجی هوای کمپرسور اسکرو بدون روغن به شما این اطمینان را می‌دهد که نه تنها هوای خروجی بدون روغن است بلکه این هوا عاری از هرگونه میکروب و باکتری است و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. 

تغییر دور متناسب با شرایط کاری

کمپرسورهای هوایار قابلیت تنظیم دور با مقدار دبی مصرفی هوای فشرده را دارند. این قابلیت پیوستگی جریان هوای خروجی را حفظ کرده و باعث بهبود مصرف انرژی می‌گردد.
 • عدم وجود نوسان در فشار خروجی
 • بالا بودن کیفیت هوای خروجی و کمتر بودن هزینه‌های بهره‌برداری

سایر ویژگی‌های کمپرسور اسکرو بدون روغن

 • طراحی در حداقل جا برای بهینه سازی فشا
 • لرزش بسیار کم و عدم نیاز به اجرای فونداسیون خاص
 • افزایش ظرفیت به نسبت سایز پوسته بدلیل قابلیت افزایش دور روتورها
 • سرعت بالای کمپرسور، بدلیل عدم وجود روغن و همچنین سبک بودن روتورها
 • توانایی فشرده‌سازی گازهای مختلف به غیر از هوا مانند پلمیر گاز و گاز کثیف
 • استفاده از یک سیال سازگار با گاز فشرده مانند آب برای عملیات خنک کاری

چرا یک کمپرسور اسکرو هوایاری؟

کمپرسورهای HF هوایار به گونه‌ای طراحی و مهندسی شده‌اند تا فونداسیونی کارا بر رفع نیازهای اصلی صنعت و کسب و کار شما باشد، تنها این کمپرسورها، هوای فشرده‌ی پایدار و بیشتری علی‌رغم مصرف بهینه انرژی، تولید و در اختیار شما قرار می‌دهند. طراحی متفاوت و ساختار نوآورانه آنها اعتماد و آسودگی خاطر با سرویس و نگهداری آسان را به همراه دارد.

بررسی کمپرسور اسکرو بدون روغن
بررسی کمپرسور اسکرو بدون روغن

آینده نیازمند نوآوری است

مهندسان جویای نام ما در کنار پیران این صنعت در طول 20 سال، تخصص و تعهد خود را در عملکرد ایده‌آل تک تک کمپرسورهای هوایار به اثبات رسانده‌اند. خلاقیت و نگاه نوآورانه آنها به آینده و نیاز آینده به این نوآوری‌ها، در کنار استانداردهای سخت‌گیرانه ما برای تولید محصولی با کیفیت، آسایش خیالی برای شماست تا نه تنها به تکنولوژی بهینه و به صرفه روز دنیا دسترسی داشته، بلکه اطمینان خاطر داشته باشید که این کمپرسورها در هر شرایطی نیازهای هوای فشرده خطوط تولید شما را برآورده خواهند کرد. دقیقاً همان انتظاری که از یک کمپرسور هوایاری دارید.

بهره‌وری گارانتی شده

براساس استانداردهای درون سیستمی هوایار، تمامی اجزا و متعلقات دستگاه‌ها را به گونه‌ای انتخاب می‌کنیم تا بیشترین بهره‌وری ممکنه را داشته باشند. هر کدام از این متعلقات (از فیلتر ورودی تا فلنج تخلیه) با دقت و با در نظر داشتن عملکرد ایده‌ال طراحی شده‎‌اند و همین دقت نظر و اطمینان ما به محصول نهایی، باعث می‌شود تا کارکرد دراز مدت و عملکرد بی‌عیب و نقص آنها حتی در سخت‌ترین و سنگین‌ترین صنایع گارانتی ما باشد.

سرویس راحت و آسان

از همان پایه این کمپرسورها با در نظر گرفتن نیازهای کاربر در تعامل با دستگاه، در دراز مدت، طراحی و اجرا شده‌اند. استهلاک کم به دلیل استفاده از متریال و مواد عالی و با کیفیت در تک تک قطعات، کاهش الزامات تعمیر و نگهداری متداول برای دیگر کمپرسورها را در بر خواهد داشت و تعداد این سرویس‌ها کاهش چشمگیری می‌یابد در حالی که عمر مفید دستگاه بسیار بیشتر خواهد بود. چیدمان هوشمندانه قطعات و اجزا کمپرسورها درون کابینتی شیک و با دوام با درب‌های بزرگ سهولت در سرویس و نگهداری این کمپرسور را برای شما به همراه دارد.

یک نوآوری قابل اعتماد

به پشتوانه یک تیم R&D بروز و حرفه‌ای که متعهد به طراحی و تولید محصولی پیشرو و نوآورانه می‌باشند، ما همواره در هوایار به ارائه خدمات و خلق راه‌حل‌های بهتر برای نیازهای مداوم و متغییر هوای فشرده شما، ادامه می‌دهیم. تجربه 20 ساله هوایار همراه با شهرت محصولات آن در قابل اطمینان بودن و بهره‌وری فوق‌العاده، یک آسودگی خاطر و یک کارکرد دراز مدت بی‌دغدغه را برای شما نوید می‌دهد.

کمپرسور اسکرو بدون روغن از بغل
کمپرسور اسکرو بدون روغن از بغل

کمپرسور اسکرو بدون روغن

یکی از کلیدهای اطمینان از دستیابی و حفظ کیفیت قابل قبول هوا برای کاربردهای حیاتی، آگاهی از استانداردهای کیفیت هوا در صنعت و میزان مجاز ناخالصی‌های درون هر کدام از کلاس‌های آن است. هر چه درجه کلاس مدنظر پایینتر باشد، هوا باید خالص‌تر باشد.
ISO 8573-1: 2001 استاندارد جهانی کیفیت و خلوص هوای کمپرسور براساس عاری بودن از ذرات، آب و روغن است. در این استاندارد کلاس صفر آن، کیفیت هوا را برای فرآیندهای مهم تولید در صنایع غذایی و آشامیدنی، دارویی، نساجی و الکترونیکی مشخص می‌کند. این پیچیده‌ترین کلاس است که آلودگی روغن را به شکل آئروسل، بخار و مایع پوشش می‌دهد. برخی از تولید کننده‌گان کمپرسور محصول خود را به عنوان بدون روغن (اویل فری) به بازار عرضه کرده‌اند، اما لزوماً اینگونه نیست. اگر به هوای خالص تضمین شده نیاز دارید، به هوایار نیاز دارید.
ISO 8573-1: 2001 Air Quality Classes
عنوان #1
Oil & Oil Vapour
Water
Water
SOLIDS
SOLIDS
SOLIDS
Quality Class
m3g/m
Pressure Dew Point oC
Pressure Dew Point oF
Max Number of Particles Per3m 1-5 micron
Max Number of Particles Per3m 0.5-1 micron
Max Number of Particles Per3m 0.1-0.5 micron
1
0.01
– 70
– 100
0
1
100
2
0.1
– 40
– 40
10
1000
100000
3
1
-20
-4
500
10000
N/A
4
5
3
37.4
1000
N/A
N/A
5
N/A
7
44.6
20000
N/A
N/A
6
N/A
10
50
N/A
N/A
N/A
Oil & Oil VapourWaterWaterSOLIDSSOLIDSSOLIDS
Quality Classm3g/mPressure Dew Point oCPressure Dew Point oFMax Number of Particles Per3m 1-5 micronMax Number of Particles Per3m 0.5-1 micronMax Number of Particles Per3m 0.1-0.5 micron
10.01– 70– 10001100
20.1– 40– 40101000100000
31-20-450010000N/A
45337.41000N/AN/A
5N/A744.620000N/AN/A
6N/A1050N/AN/AN/A
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب
تعداد امتیازات: 8 ، میانگین امتیازها: 4,00
Loading...

سوالات متداول

در بسیاری از کمپرسورها، فشرده سازی هوا توسط کمپرسور در محفظه هوا و در مجاورت روغن انجام می‌شود. وجود روغن در هوای خروجی کمپرسور در برخی از صنایع به دلیل نزدیکی آن به محصول و خطر آلودگی (مواد غذایی، دارویی ، نساجی و رنگرزی) و یا اثرات نامطلوب بر روی عملکرد پنوماتیک و ابزار دقیق (نفت و گاز، تولید برق …) مشکل ساز خواهد بود. به همین دلیل، تأمین هوای بدون روغن توسط کمپرسورهای بدون روغن همواره در صنایع بزرگ بسیار مهم است.

کمپرسورهای بدون روغن را می‌توان در سه دسته متمایز طبقه بندی کرد: کمپرسور اسکرو بدون روغن اسکرو (Oil Free Screw Compressor) کمپرسور رفت و برگشتی بدون روغن (پیستونی) (Oil Free Piston Compressor) کمپرسور بدون روغن سانتریفیوژ (Oil Free Centrifugal Compressor) از نظر ظرفیت، کمپرسور رفت و برگشتی بدون روغن کمترین ظرفیت و کمپرسور سانتریفیوژ بدون روغن دارای بالاترین ظرفیت در فشارهای مختلف هستند.

مقالات مرتبط

سوالات متداول
سوالات متداول سایزینگ (ظرفیت سنجی) کمپرسور به چه عواملی بستگی دارد؟ سایزینگ کمپرسور به عوامل...
کمپرسور بدون روغن چگونه کار می کند؟
فهرست فهرست هوای فشرده فقط به اندازه خلوص آن خوب است. هنگامی که فرآیند شما...
به کمپرسور بدون روغن نیاز دارم یا کمپرسور روغنی؟
فهرست فهرست وقتی اندازه یا نوع کمپرسور اسکرو مورد نیاز را انتخاب کردید ، یک...

واحد فروش

خدمات پس از فروش

دیتاشیت

کاتالوگ